Come Rain, Come Shine - Yağmur Çamur Demem (2011)

 

http://www.imdb.com/title/tt1832453/

 

Mimar olan Bin Hyeon ve yayıncı olan Su-jeong Lim'in evlikleri pekte yolunda gitmemektedir. Hyeon eşini yolcu etmek için hava alanına götürürken eşi kendisinden ayrılamak istediğini ve başka birisinin hayatında olduğunu söyler.

Film boyunca erkek karekterde "Şimdi sen gidiyorsun ya herşey sana benzeyecek" tarzı bir duruşu var. Eşini sevdiği her halinden belli olsada aralarında bir şeyler koptuğu için bunu pekte dile getiremiyor. Kadın karekter "Sen benden daha iyisine layıksın" tarzı ile biraz pişman biraz suçlu ruh hali içerisinde. İkisinden bir birine söyleyecek çok şeyi var olsada aralarında ki durumdan dolayı hiçbir şey söylemediklerini fazlası ile hissettirmişler.

İkili arasında ayrılacak olsalarda gayet medeni bir ilişki var. Özellikle erkek kareketer duyduklarından sonra gayet serin kanlı davranıyor. Çağdaş insanın ilişkilerinde yaşadığı çıkmaz anlatıldığı film fazlası ile durağan. Film boyunca yağan yağmur ve kasvetli, karamsar bir ortam mevcut. İzlerken afakanların bastığı bir yapım oldu. Ne izleyin derim ne izlemeyin.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !